O nas

PHH Hotele Sp. z o.o. należy do Grupy Kapitałowej Polskiego Holdingu Hotelowego, którego właścicielem jest Skarb Państwa.

Spółka powstała w 2005 r. jako Grupa Hoteli WAM a następnie w 2016 r przeszła rebranding związany z likwidacją Wojskowej Agencji Mieszkaniowej (WAM ).

W 2019 r spółka dołączyła do Polskiego Holdingu Hotelowego a w lipcu 2020 r zmieniła nazwę na PHH Hotele Sp. z o.o.

Do spółki PHH Hotele należy 11 hoteli zlokalizowanych w największych miastach Polski, takich jak: Kraków, Poznań, Wrocław, Szczecin, Toruń, Łódź, Warszawa,  Radom oraz Rzeszów.

Większość obiektów w przeszłości służyła celom wojskowym jako koszary (hotele Kapitan w Szczecinie, Reymont w Łodzi, Hetman w Rzeszowie) lub jako internaty wojskowe (hotel Wieniawa we Wrocławiu, hotel Ikar w Poznaniu).

Wśród hoteli spółki znajdują się również zabytkowe obiekty, jak mieszczący się w XVII w kamienicy przy Wawelu, Hotel Royal.

W 2022 r. spółka rozpoczęła finansowaną przez Skarb Państwa modernizację starych hoteli. Pierwszym, który przeszedł gruntowny remont, był obiekt hotelowy na Helu – Cassubia.

Od 2022 r. zapraszamy już naszych Gości na Hel, nad morze, do nowoczesnego, wyremontowanego budynku z nowymi, komfortowymi pokojami.

Od września 2023 r. Cassubia dołączyła do sieci hoteli marki własnej PHH  – Halo Hotele i zmieniła nazwę na Halo Hel.

Kolejnym hotelem, który został gruntownie wyremontowany jest hotel Hetman w Rzeszowie.

Prace remontowe zakończyły się w maju 2023 r. a od października 2023 r. hotel dołączył i działa już pod marką renomowanej sieci Best Western Plus.

Na początku 2024 r. zakończy się remont w kolejnym hotelu spółki – w hotelu Rycerskim w Szczecinie. Zabytkowy, pamiętający czasy Prus, budynek został zamieniony w luksusowy, 4-gwiazdkowy hotel należący do sieci marki własnej PHH – Halo Hotele i będzie funkcjonował pod nazwą Halo Szczecin.

W maju 2024 r. planowane jest zakończenie generalnego remontu  hotelu Reymont w Łodzi. Stary, funkcjonujący dawniej jako wojskowe koszary hotel, będzie działał jako butikowy hotel marki Aiden, należącej do sieci Best Western. Będzie to pierwszy hotel Aiden otwarty w Polsce.

W czerwcu 2024 r. spółka zakończy kolejny remont – hotelu Huzar w Lublinie.

Pamiętając lata 60-te hotel, po generalnym remoncie dołączy do znanej, międzynarodowej sieci Holiday Inn Express.

Na początku 2025 r. planowane jest zakończenie dwóch największych inwestycji – remontów hoteli Ikar w Poznaniu i Wieniawa we Wrocławiu.

Hotele będą działały pod marką Marriott – 4 Point by Sheraton. Każdy z nich będzie miał 156 pokoi, 3 sale konferencyjne oraz restaurację z barem.

Ostatnią planowaną inwestycją jest remont zabytkowego hotelu Royal w Krakowie.

Po zakończeniu prac, w drugiej połowie 2025 r. hotel dołączy do 5-gwiazdkowych, luksusowych hoteli Le Meridien marki Marriott.

Zarząd Spółki

Aneta Wodyk

Aneta Wodyk

Prezes Zarządu

Maciej Roszkowski

Maciej Roszkowski

Członek Zarządu

Rada Nadzorcza:

  • Piotr Chylicki — Przewodniczący Rady Nadzorczej,
  • Katarzyna  Kuśmirska-Tober— Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej,
  • Wojciech Wideł – Członek Rady Nadzorczej,
  • Małgorzata Figiel-Koźlak – Członek  Rady Nadzorczej,
  • Mariusz Andrzej Grabowski – Członek Rady Nadzorczej.
Znajdziesz nas na wPolsceNajlepiej.pl - Hotele i obiekty miejskie, biznesowe i resortowe w całej Polsce na wakacje, ferie, majówkę, City Break